flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 

Порядок і строки апеляційного оскарження судових рішень суду першої інстанції по кримінальним справам
 

   

      Апеляція на вирок, ухвалу чи постанову суду першої інстанції, якщо інше не передбачено КПК України, може бути подана протягом п'ятнадцяти діб з моменту їх проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку (ст.349 КПК України).
     

     Апеляція на ухвалу чи постанову судді, а саме: про відмову в застосуванні заходів безпеки або про їх скасування (ст. 52-5 КПК України), про обрання запобіжного заходу (ст.165-2 КПК України), про продовження строків тримання під вартою (ст.165-3 КПК України), про відмову в проведенні обшуку (ст.177 КПК України), про направлення обвинуваченого на стаціонарну експертизу (ст. 205 КПК України), про тимчасовий арешт особи (ст.462 КПК України) та про екстрадиційний арешт (ст. 463 КПК України) подається безпосередньо до апеляційного суду протягом 3 діб з дня їх винесення.


     Апеляція на постанову судді про відмову в порушення кримінальної справи (ст.236-2 КПК України), про закриття справи (ст.236-6 КПК України), про порушення кримінальної справи (ст.236-8 КПК України) та про видачу особи - екстрадицію (ст.468 КПК України) - подається протягом 7 діб з дня їх винесення.

    У разі пропуску строку на апеляційне оскарження з поважних причин особи, які мають право на подання апеляції, можуть заявити клопотання перед судом, який постановив вирок чи виніс ухвалу, постанову, про відновлення пропущеного строку (ч.2 ст.353 КПК України).
За результатами розгляду клопотання суд виносить ухвалу, постанову, якою відновляє пропущений строк або відмовляє у його відновленні і визнає апеляцію такою, що не підлягає розгляду (ч.4 ст. 353 КПК України).
 


Строки та порядок апеляційного оскарження постанови судді у справі про адміністративне правопорушення
 


     Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови (ч.2 ст. 294 КУпАП)


     Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку судом відмовлено (ч.2 ст. 294 КУпАП).

     Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову (ч.3 ст. 294 КУпАП).