flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

порядок

                                                                                                Додаток

до Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у Софіївському районному суді Дніпропетровської області

 

ПОРЯДОК

взаємодії Софіївського районного суду Дніпропетровської області з представниками засобів масової інформації

1.   Взаємодія Софіївського районного суду Дніпропетровської області (далі – суд) з засобами масової інформації (далі – ЗМІ) відбувається відповідно до Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», та цього положення.

2.   Взаємодія Софіївського районного суду зі ЗМІ – це відображення його діяльності в друкованих виданнях, на радіо та телебаченні, інших інформаційних ресурсах з метою інформування громадськості про свою діяльність, підвищення правової культури та освіченості суб’єктів підприємницької діяльності та громадян, реалізація принципу гласності, а також підвищення позитивного іміджу судів загальної юрисдикції.

3.   Завданнями взаємодії суду із ЗМІ є:

-         Надання ЗМІ офіційних відомостей про діяльність Софіївського районного суду, за виключенням тих, що належать до службової інформації державної, комерційної, банківської таємниці;

-       Координація діяльності особи відповідальної за взаємодію зі ЗМІ у суді;

-       Підготовка та проведення інформаційних заходів, спрямованих на висвітлення діяльності суду, задля формування іміджу системи загальних місцевих судів;

-       Організація висвітлення у ЗМІ питань, що входять до компетенції загальних місцевих судів;

-       Оперативне реагування на події у світовому та (або) національному інформаційному просторі, що стосується діяльності судів загальної юрисдикції.

4.   Організація роботи із взаємодії суду з представниками ЗМІ здійснюється головним спеціалістом із забезпеченням зв’язків з засобами масової інформації (прес – секретарем).

5.   Інформація про прес – секретаря суду (П.І.Б.) та засоби зв’язку з ним (телефон, факс, електронна пошта) мають бути оприлюднені та доступні для ЗМІ, зокрема, шляхом розміщення на офіційному веб – сайті суду.

6.   Взаємодія зі ЗМІ відбуваються шляхом забезпечення:

-       Надання ЗМІ офіційних відомостей, у тому числі направлення прес-релізів щодо діяльності суду, за виключенням інформації з обмеженим доступом, а також відомостей по судовим справам, з  яких триває провадження;

-       Організація висвітлення у ЗМІ питань, що входять до компетенції загальних місцевих суддів;

-       Акредитація представників ЗМІ для висвітлення діяльності суду;

-       Проведення прес – конференцій, брифінгів за участю керівництва суду з найбільш актуальних направлень діяльності судів загальної юрисдикції із запрошенням ЗМІ для їх висвітлення;

-       Участі головного спеціаліста із забезпечення зв’язків із засобами масової інформації (прес – секретаря) суду у нарадах та семінарах, що проводяться державними організаціями з питань взаємодії зі ЗМІ.

7.   Відвідування судових засідань суду представниками ЗМІ здійснюються за попередньою акредитацією за пред’явленням службового посвідчення та надання суду відповідної заяви, а представниками іноземних ЗМІ  - за акредитованою карткою, виданою у прес – службі Міністерства закордонних справ України, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.

8.   Представники ЗМІ, як і інші учасники судового процесу та особи, на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіо – технічні засоби відповідно до законодавства при цьому вони мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушуючи прав інших осіб, не заважати відправленню правосуддя.

9.   Представники ЗМІ повинні приходити завчасно (не пізніше ніж за 10-20 хвилин до початку заходу), маючи при собі посвідчення та попередньо узгоджений з керівництвом суду дозвіл на висвітлення того чи іншого питання.

10.                      Представники ЗМІ повинні дотримуватися правил пропуску осіб до приміщення суду та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом ДСА та МВС від 12.09.2005 № 102/765.

11.  Присутність працівників ЗМІ у приміщенні суду не повинна створювати незручностей як для працівників суду, так і для інших його відвідувачів, тому фото – відео - телезйомка у загальних приміщеннях суду (вестибюлі, коридорах, сходах, кабінетах) та на території прилеглій до будівлі суду, не дозволена.  У разі потреби фіксації заставки для телерепортажу, оператори можуть знімати на тлі вивіски суду ззовні.

12.   Працівники ЗМІ не можуть бути обмежені в доступі до приміщення суду або його залів судових засідань на тій підставі, що вони не є учасниками процесу або не мають відношення до конкретної справи, яка розглядається в суді, якщо у них є попередньо узгоджений з керівництвом суду дозвіл на висвітлення того чи іншого питання.

13.   Вилучення у працівників ЗМІ охороною суду або працівниками суду фото – відео – апаратури, телекамер не ґрунтується на законі і вважається порушенням права власності та обмеженням доступу до суду для виконання професійних обов’язків.

14.   Проведення в залі судових засідань фото – відео – зйомки, телезйомки, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускається за дозволом суду при наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі.

15.   Клопотання про надання дозволу на здійснення фото -, кіно – зйомки – відео, звукозапису у відкритому судовому засідання необхідно подавати завчасно, не пізніше ніж за три доби до дати слухання справи, задля можливості створення судом більш сприятливих умов журналістам для виконання ними своїх професійних обов’язків під час слухання справи (проведення судового засідання у більшому приміщенні,  надання технічної можливості для підключення стаціонарної апаратури тощо). Зразок клопотання про надання дозволу на здійснення фото – кіно зйомки та відео – звукозапису у відкритому судовому засіданні розміщується на офіційному веб-сайті суду у розділі «Прес-центр» та на інформаційному стенді суду.

16.   Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме суд (урочисті збори, прес – конференції, міжнародні зустрічі тощо) відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб – сайті суду прес – анонсів.

17.   Допуск журналістів на такі заходи здійснюється у формі акредитації, яка здійснюється на кожен захід окремо, шляхом складання відповідальною особою суду відповідних списків.

18.   Списки на допуск представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході, складаються на основі письмових або надісланих електронною поштою заявок про акредитацію, скріплена печаткою та підписом керівника редакції друкованого ЗМІ (керівника телерадіоорганізації, інформаційного агентства, інтернет – видання тощо) із зазначенням імен та прізвищ представників ЗМІ, які вони представляють, і в часових межах, визначених у прес – анонсі.

19.   У разі якщо кількість працівників ЗМІ, які виявили бажання акредитуватися на захід, перевищує явну кількість місць у приміщенні, де відбувається захід, відповідальною особою суду з поясненням цієї причини може бути припинено акредитацію.

20.   Відповіді на запити на інформацію, що надійшли від ЗМІ, залежно від їх характеру і складності (інформація публічна чи з обмеженим доступом) можуть надаватися відповідальною особою в усній формі на усні запитання журналістів та в письмовій формі на письмові запити, але при наявності попередньо поданих запитань у письмовій формі, які будуть задані представниками ЗМІ.

21.   Висвітлення діяльності суду у ЗМІ відбувається також шляхом розсилання головним спеціалістом із забезпечення зв’язків з засобами масової інформації (прес – секретарем) суду відповідних повідомлень у друковані та електронні ЗМІ.

22.   Зміст цього порядку доводиться до відома представників ЗМІ через розміщення на веб – сайті суду.